Częste pytania

Dlaczego projekt wnętrz jest darmowy?

Niezaprzeczalną korzyścią płynącą z zatrudnienia projektanta jest zdecydowane podniesienie poziomu estetycznego i funkcjonalnego wnętrz, jednak to nie wszystko co Państwo zyskują. Wielu Klientów koncentruje się jedynie na cenie za projekt, nie biorąc pod uwagę tego jakie korzyści ekonomiczne wiążą się z zatrudnieniem projektanta.

1. Realizując projekt na własną rękę jesteśmy narażeni na popełnienie szeregu błędów, które mogą nas sporo kosztować np. zakup nieodpowiednich materiałów, wyburzanie nieodpowiednich ścianek działowych, błędy instalacyjne czy błędy przy montażu. Decydując się na moje usługi mają Państwo gwarancję że takie problemy nie wystąpią.

2. Dodatkowo dzięki wieloletnim kontaktom dysponuję wysokimi rabatami na wszelkiego rodzaju materiały, podłogi, meble, oświetlenie itp. którymi mogą Państwo dysponować podczas realizacji projektu  swojego wymarzonego wnętrza.

Warto uświadomić sobie również jak mały % całej inwestycji stanowi koszt zatrudnienia projektanta. Najczęściej za projekt małego mieszkania zapłacą Państwo równowartość 1m² mieszkania w stanie deweloperskim.

Po ukończeniu projektu często okazuje się, że projekt de facto był “darmowy”, ponieważ poniesione nakłady na projekt zostały zrekompensowane przez wygenerowane oszczędności. Dodatkowo zaoszczędzili Państwo sporo czasu i stresu.

Jaki jest czas realizacji projektu?

Czas realizacji projektu zależy od zakresu prac i powierzchni opracowania. Przykładowo czas oczekiwania na kompleksowy projekt mieszkania o powierzchni 75m2 około 8 tygodni. Należy jednak pamiętać że pierwsze spotkania odbywają się już w pierwszym tygodniu, a pierwszych rysunków mogą się Państwo spodziewać już w drugim tygodniu.  Oznacza to że prace na budowie mogą rozpocząć się wcześniej, jeszcze przed całkowitym ukończeniem projektu. Dotyczy to takich prac jak wyburzanie i stawianie ścianek działowych. Przy sprawnym podejmowaniu decyzji z Państwa strony, przy założeniu, że opracowaniu podlega mieszkanie w stanie deweloperskim, mogą Państwo wprowadzić się do gotowego mieszkania nawet po 2-3 miesiącach od momentu rozpoczęcia współpracy. Proces może wydłużyć się za sprawą oczekiwania na termin realizacji mebli na wymiar. Jest to zależne od wykonawców, których Państwo wybiorą.

Przy projektach  o większych metrażach, np. wnętrza domu 180m2 czas oczekiwania na projekt to około 10 tygodni przy czym znów należy pamiętać, że pierwsze spotkania odbywają się już w pierwszym tygodniu, a pierwszych rysunków mogą się Państwo spodziewać już w drugim tygodniu. Oznacza to że prace na budowie mogą rozpocząć się wcześniej, jeszcze przed całkowitym ukończeniem projektu. Przy sprawnym podejmowaniu decyzji wnętrza będą gotowe do zamieszkania już po 3-5 miesiącach.

czy poleci nam pani sprawdzoną ekipę wykończeniową?

Tak. Mogą Państwo skorzystać z zaprzyjaźnionej i sprawdzonej ekipy lub skorzystać z usługi projektu wnętrz wraz z kompleksową realizacją i wykończeniem od A do Z.

Czym jest inwentarycja?

Inwentaryzacja polega na zdefiniowaniu faktycznego stanu nieruchomości. Często inwestorzy nie dysponują dokładnymi i aktualnymi planami wnętrza, które ma podlegać projektowaniu. Podczas inwentaryzacji dokonuje się dokładnych pomiarów, rysuje pomieszczenia, ściany, otwory drzwiowe, okienne, podłączenia wody oraz prądu. Dodatkowo wykonywane są zdjęcia przestrzeni. Jest to podstawa i pierwszy etap każdego projektu wnętrz. Bez precyzyjnych planów nie jest możliwe wykonanie dokładnego projektu, rozrysowania mebli na wymiar co do milimetra, zaplanowania rozkładu płytek itp. Inwentaryzacja to baza do kolejnych etapów projektu.

Mam niski budżet na realizację - czy wówczas również powinienem skorzystać z projektanta?

Paradoksalnie im bardziej ograniczony jest budżet tym bardziej potrzebny jest projektant do uzyskania zadowalającego efektu. Dzięki ciekawym zabiegom stylistycznym i funkcjonalnym rozwiązaniom możemy nie tylko zaoszczędzić na realizacji, ale także sprawić, że nasze wnętrze będzie wyglądało wyjątkowo atrakcyjnie. Będą Państwo zaskoczeni!

Ile poprawek mogę wnieść do projektu?

Nieograniczona ilość. Projekt jest poprawiany na etapie koncepcji do momentu pełnej akceptacji z Państwa strony. Dopiero później przechodzimy do kolejnych etapów.

Co jeśli projekt mi się nie spodoba?

Nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją. Jeżeli mają Państwo uwagi do projektu to wówczas, nanoszę poprawki do momentu pełnego zadowolenia.

Co powinienem zabrać na pierwsze spotkanie?

1. Proszę przede wszystkim zabrać plany mieszkania w postaci rzutów w wersji papierowej lub PDF.

2. Jeśli mają Państwo inspiracje w postaci zdjęć, to również proszę je zabrać. Na ich podstawie najłatwiej zaprezentują Państwo jakiej stylistyki i rozwiązań Państwo oczekują.

3. Do dalszej współpracy bardzo przydatny będzie również plik o rozszerzeniu “.dwg” który powinni Państwo otrzymać od dewelopera (w przypadku mieszkań) lub od architekta (w przypadku domów). Nie jest to plik niezbędny ale na pewno pomocny.

Co będę musiał załatwić na własną rękę podczas projektu?

Jeśli zdecydują się Państwo na kompleksowy projekt z realizacją od A do Z, to nie będą musieli się Państwo zajmować dosłownie niczym. Od czasu do czasu spotkamy się na kawę i omówimy postęp prac. W wyznaczonym terminie odbiorą Państwo gotowe do zamieszkania wnętrza.

Jeśli wybiorą Państwo sam projekt bez realizacji, to podczas realizacji projektu będą musieli Państwo koordynować prace ekip, a także załatwiać w różnych salonach materiały, podłogi, meble, armaturę, oświetlenie i inne kwestie związane z przedsięwzięciem. Przy wszystkich wyborach będę Państwu oczywiście asystowała, wskaże sprawdzonych dostawców i wykonawców, a także odwiedzę Państwa kilka razy na budowie aby sprawdzić zgodność przebiegu prac z projektem (nadzór autorski).